İBB zabıtası ile Fatih Belediyesi zabıtası birbirine girdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıt ekipleri ile Fatih Belediyesi zabıta ekipleri arasında kavga çıktı.

GÜNLÜK MEVZULAR 06.11.2020, 12:42 06.11.2020, 14:21
İBB zabıtası ile Fatih Belediyesi zabıtası birbirine girdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Fatih Belediyesi arasında bir süredir devam eden gerginlik zabıta ekipleri arasındaki kavgaya dönüştü.

Alınan bilgilere göre Fatih Camii önünde bulunan alanın otoparkına İBB ekiplerinin İSPARK tabelası asmak için geldiği, Fatih Belediyesi ekiplerinin tabela asımına izin vermemesi sonucu fiili kavga çıktı. Fatih Kur'an Kursu önünde bulunan alan, Fatih Belediyes tarafından otopark olarak işletiliyordu. İBB, o bölgenin İSPARK olarak işletilmesine karar vermişti. 

Dün öğle saatlerinde İBB çalışanı zabıtalar bölgeye gelerek İSPARK tabelası asmak istedi. Ancak Fatih Belediyesi'nin ekiplerinin müdahalesi ile karşılaştı. Sözlü olarak başlayan tartışma iki grubunun birbirine fiziki temasları sonucu fiili kavgaya dönüştü. Buranın yetkisinin Fatih Belediyesi'ne ait olduğunu söyleyen zabıtalar, İSPARK tabelası asılmasına izin vermedi.

Fatih Belediyesi görevlisi bir kişi, buranın kültürel etkinlerde kullanılması için çalıştıklarını ifade ederek "Ben Ekrem İmamoğlu'nu tanımam. Ben Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ı tanırım" dedi.

Yetki anlaşmazlığı sonrası tartışma, sert bir kavgaya dönüştü. Fatih Belediyesi, bu alanın kontrolünün kendilerinde olduğunu öne sürerken, İBB çalışanları ana arter bölgelerde yetkinin İBB'de olduğunu iddia etti. 

Yorumlar (1)
Yedikule li 2 yıl önce
Kurs adı altmda ancak çocuklar ra sarkan şerefsizler
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@