"Edebiyat Yolu" açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Edebiyat Yolu açılışı yapıldı.

Gündem 07.11.2020, 16:36 07.11.2020, 17:27
"Edebiyat Yolu" açıldı

Şairler şehri olarak da bilinen Kahramanmaraş ilindeki yeni yol ve tünellerin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kahramanmaraş-Göksun arasındaki yolun adını 'Edebiyat Yolu' olarak belirledik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışını gerçekleştirdiği Kahramanmaraş-Göksun arasındaki yolun adını "Edebiyat Yolu" olarak belirlediklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Son on sekiz yıllık çalışmalarımızda başardıklarımız önemlidir ama asla yeterli değildir' diyen Erdoğan bu yapılanların çok büyük şeyler olduğunu ancak hiçbir zaman yeterli olmayacağını ve çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi. Bu sözlerini Necip Fazıl Kısakürek'in "Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım" sözleriyle dile getirdi.

Süreç içerisinde belli bölümleri tamamlanan Kahramanmaraş-Göksun yolunun tamamı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sonra açılışı yapılarak hizmete sunuldu. Toplamda 64,1 km uzunluğundaki bu yolda 11 adet çift tünel, 2 adet viyadük, 3 adet köprü ve 6 adet köprülü kavşak bulunuyor.

Bu tünel ve viyadüklere ülkemize kültür ve sanat alanında birçok şey katan Kahramanmaraşlı edebiyat insanlarının isimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. 4

Bu isimler : Ali Kutlay, Aşık Mahzuni Şerif, Hayati Vasfi Taşyürek, Abdurrahim Karakoç, Bahattin Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Alaeddin Özdenören,Akif İnan, rasim Özdenören, Erdem Bayazıt, Nuri Pakdil, Sezai Karakoç ve Necip fazıl Kısakürek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 06 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@