250'den fazla taş çıkardılar

Konya'da yaşayan 83 yaşındaki Süleyman Tokgöz, Konya Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği'ne çeşitli şikayetlerle müracaatta bulundu. Yapılan muayenede, Tokgöz'ün mesanesinde çok sayıda taş olduğu görüldü ve prostat büyümesi rahatsızlığı bulunduğu tespit edildi. Ameliyata alınan Tokgöz'ün mesanesinden 250'nin üzerinde taş çıkarıldı.

SAĞLIK 23.05.2023, 15:24
250'den fazla taş çıkardılar

Konya'da idrarda kanama şikayetiyle hastaneye başvuran 83 yaşındaki hastanın mesanesinden 250'nin üzerinde taş çıkarıldı.

Gerekli tetkiklerin ardından hastayı prostat ve mesane taşına yönelik ameliyata aldıklarını ifade eden Konya Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanı Burak Yılmaz, "Ameliyat yaklaşık iki saat sürdü. Normalde bu kadar çok miktarda taş görmeyiz. Hastanın mesanesinde en büyüğü yaklaşık 2 santimetre çapında 250-300 taş mevcuttu. Taşları ve prostatı çıkardık. Başarılı bir ameliyat oldu. Hastanın genel durumu iyi" dedi.

"Taşları görünce şaşırdım"

Ameliyat olan Süleyman Tokgöz de sık sık idrara gitme ve idrarda kanama şikayetiyle hastaneye başvurduğunu belirtti. Tokgöz, "Bugünüme şükür. Bu kadar taşı görünce şaşırdım. Şimdi çok iyiyim. Doktorlarıma çok teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@