Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı’nda konuştu.

Genel 15.07.2021, 21:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gelecek pazartesi ve salı günleri KKTC’de olacaklarını söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sözlerimin hemen başında 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü hainlerin kurşunları ve bombaları altında son nefeslerini veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

15 Temmuz şehitlerimize borcumuzu ödeyemeyiz. Ülkemizin benzer ihanetlere uğramaması için tüm terör örgütlerine, fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz.

Demokrasi yürüyüşleri ihanete karşı bir destana dönüşmüştür.

İhanet nöbetini FETÖ’nün bırakıp PKK’nın devraldığı o da yetmeyip DEAŞ’ın devreye girdiği dönemin amacı Türkiye’ye diz çöktürmekti.

Allah’ın hesabı bütün hesapların üstündeydi ve bu hesapları onlar hiç düşünmemişti. O gece şehitler tepesini boş bırakmamak için sokaklara çıkan, darbecileri kovalayan kahramanlarımız sayesinde Türkiye’nin geçilmez olduğu bir kez daha görülmüştür.

TSK’nın, FETÖ’nün değil Türk milletinin ordusu olduğunu hesap edemediler.

Birçok şehidimiz oldu. Ömer Halisdemir kardeşim, kendi yakın çalışma arkadaşlarımdan Erol Olçok, Prof. Dr. İlhan Varank bunlardan bir tanesiydi. FETÖ’cü alçaklar tarafından şehit edilen kardeşlerimizin hikayeleri bu millete asırlarca ilham verecek.

Eğer o gece darbeciler Marmaris’te ya da İstanbul’da karşımıza dikilselerdi, şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim. Çünkü havalimanındaki on binler oraya şehadet için gelmişlerdi. Hiçbir tereddütleri olmadığını gözlerimle görmüştüm. Nasıl o gece TBMM’ye ulaşabilen vekillerimiz, “Öleceğiz ama burayı terk etmeyeceğiz” demişlerse, nasıl Genelkurmay, Külliye, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde on binlerce vatandaşımız şehadet sırasına girmişse, biz de aynı hissiyat içindeydik.

Her şey gibi şehitlik de nasip işidir. 15 Temmuz’da bu şerefe nail olan kardeşlerimize gıpta ile bakıyoruz. Ne mutlu ailelerinize, eşlerinize, evlatlarınıza… Ne mutlu size ki, sevgililer sevgilisine komşu oldunuz. Ne mutlu size ki, geriden gelecek onları cennetten karşılayacaksınız.

Rabbimiz bize bu makamı nasip etmediğine göre yerine getirmemiz gereken vazifeler var demektir. Büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için de durup dinlenmeden mücadele edeceğiz. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda yeni bir döneme giriyoruz.

Türkiye tarihi boyunca pek çok tuzağa maruz kalmıştır. Bu milletin asla affetmeyeceği bir şey varsa o da kendi içinden çıkan hainlerdir. Bu millet ihaneti affetmez, hainleri ve arkalarında duranları da affetmez. Güya kendi aklınca onları kullanarak siyasi çıkar peşinde olanları da affetmez.

FETÖ’nün son ferdi de etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz sürecektir. Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin bayrağına ve ezanına göz dikenin affı da olmaz, müsamahası da olmaz.

Paraları kalmamış, zor durumdalarmış… Onların paraları zulalardadır.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 02 Nisan 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@