Kapsül içinde seyahat test edildi

Geleceğin ulaşım yolları aranmaya devam edilirken, kapsül içinde seyahat etme test edildi.

TEKNOLOJİ 09.11.2020, 12:08 09.11.2020, 12:22
Kapsül içinde seyahat test edildi

Virgin taşıma sistemi, gelecekte için kapsül içinde seyahat etmeyi hedefliyor.

Test edilen Virgin sisteminde, her ikisi de şirket personeli olan iki yolcu, 500 metrelik bir test parkurunun uzunluğunu 15 saniyede, 172 km hıza ulaşarak tamamladı.

Ancak bu, Virgin'in 1.000 km / s'nin üzerindeki seyahat hızlarına yönelik hedefinin sadece başlangıcı.

Virgin Hyperloop, kapsül içinde seyahat içinde yolculuk etme konseptini deneyen ilk firma değil fakat, ilk yolcu taşıyan firma oldu.

Müşteri deneyimi direktörü Sara Luchian, yolculuk eden iki kişiden biriydi. Psikolojik olarak çok güzel bir deneyim olduğunu aktardı.

Bayan Luchian, ivmenin daha uzun bir yolda olacağından "daha hızlı" olmasına rağmen, yolculuğun pürüzsüz olduğuna dikkat çekti. İkisinde de herhangi bir sorun olmadığını ekledi.

Elon Musk'ın önerisi

Yıllarını geliştirmeye harcayan bu konseptin Tesla'nın kurucusu Elon Musk'un önerisine dayandığı belirtiliyor. Bazı eleştirmenler bunun sadece bir hayalden ibaret olduğunu söylüyor.

Dünyanın en hızlı manyetik kaldırma trenleri ile güçlenen proje daha sonra vakum tüplerinin içinde hızlanarak daha hızlı yapılır.

Maglev tren 2015 yılında kuruldu , bir Japonya'ya ait bir Maglev treni Fuji Dağı yakınındaki bir test vadede 374 km/s hıza ulaştı.

2014'te kurulan Virgin Hyperloop, Virgin Group'tan 2017'de yatırım aldı. Daha önce Hyperloop One ve Virgin Hyperloop One olarak biliniyordu.

O zamandan beri firmadan ayrılan Virgin Hyperloop One'ın patronu Rob Lloyd, 2018'deki bir BBC röportajında, teoride hızın insanların Londra'nın zıt taraflarında 45 mil uzaklıktaki Gatwick ve Heathrow havaalanları arasında dört dakika içinde seyahat etmelerini sağlayacağını söyledi. .

Eleştirmenler, Hyperloop seyahat sistemlerinin, hem planlama izni alma hem de her seyahat yolu için geniş tüp ağları oluşturma gibi önemli sorunları olduğunu belirtiyor..

Bayan Luchian, potansiyel zorlukları kabul ediyor ve şöyle diyor: "Elbette inşa edilecek çok fazla altyapı var, ancak insanların mümkün olmadığını düşündüğü birçok riski hafiflettiğimizi düşünüyorum."

“Altyapı, hükümetteki pek çok insan için çok önemli bir odak noktası. İnsanların çözüm aradığını biliyoruz. Geleceğin ulaşımını arıyorlar. Bugünün veya dünün ulaşım sistemlerini inşa etmeye ve aynı şeylerle karşılaşmaya devam edebiliriz. Getirdikleri sorunlar ya da bu sorunları çözen bir şey inşa etmeye gerçekten bakabiliriz. "

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 30 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@