BAE’li hesaplar işgalci İsrail’i destekledi, Filistinlileri suçladı

İşgalci İsrail’in, Kudüs’te Filistinlilere yönelik şiddeti ve saldırısı artarak devam ediyor. İsrail güçleri, sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’da bulunan Filistinlilere bir kez daha saldırdı.

DÜNYA 10.05.2021, 20:25
BAE’li hesaplar işgalci İsrail’i destekledi, Filistinlileri suçladı

Gerçek mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombası kullanan işgalci İsrail güçleri, Mescid-i Aksa’yı adeta savaş alanına çevirdi.

Filistinli Müslümanlar direnmeye devam ederken, İsrail’in normalleşme sürecine girdiği ülkelerden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) sosyal medyadan İsrail’e destek paylaşımları yapıldı.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya saldırısı için Filistinli Müslümanlara suçlama yapıldı. İşte o paylaşımlardan bazıları:

Paylaşımlardan birinde Filistinlilerin İsrail güçlerine taşla karşılık vermesi eleştirilerek “Bunları kim getirdi?” denildi.

Bir başka paylaşımda ise “Burası toprak ve taş avluya dönüştürdükleri kutsal topraklar. Bu konuda asla barışçıl bir şey görmüyorum. Ayaklanmalar yerine barış inşasına ve ekonomiye yatırım yapılmasını dilerdim” denilerek Filistinlilerin direnişi, “ayaklanma” ifadesiyle eleştirildi.

Suudi Arabistan’lı bir hesapta ise “Müslümanların camide vandallık yapması mümkün mü?” ifadesi kullanıldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 06 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@