DOLAR
32,19 +0.17
EURO
35,03 +0.13
ALTIN
2.425,18 -0.18
BIST
10.613 -0.41
BITCOIN
68.642 +0.15
12

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Çin, Suudi Arabistan'a domuz kemiklerinden yaptığı tesbihleri satıyor.

Dünya 15.02.2020, 13:52

Son dönemlerde Koronavirüs ile sık sık gündeme gelen Çin, tüm dünyaya bir şok daha yaşattı. Özellikle Müslüman coğrafyalarla da ticaretini geliştiren Çin'den gelen son video, Müslümanlar arasında endişeye yol açtı. Yayınlanan videoda bir tesbih üreticisinin domuz kemiklerini kullanarak tesbih yaptığı ortaya çıktı.

Sosyal medyanın gündemine oturan videoda Çinli bir tesbih ustası eline aldığı domuz kemikleriyle tesbih taneleri yapıyor. Ardından bu taneleri zımparalayarak aralarından ip geçiriyor. Böylece tesbih üretmiş oluyor. Aynı videoda yüzük yaptığı da gösteriliyor.

Dünyanın birçok ülkesine ucuz işgücü ve mal sağlayan Çin'in kaynak sıkıntısından dolayı her türlü atığı değerlendirdiği biliniyor. Ancak yayınlanan bu görüntüler sonrasında bu işin iyice suyunu çıkarttıkları ortada.

Çin'de domuz kemiklerinden üretilen bu tesbihlerin Suudi Arabistan'a satıldığı, oraya Umre ve Hac için giden Müslümanların da farkında olmadan, bunları satın alarak eşe dosta dağıttığı belirtiliyor. Ayrıca bu tesbihler camilere de giriyor.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Samet 4 yıl önce
Çok iyi yapmiş, eğer Araplar Çinli ile dostluğunu ayni şekilde davam iterse, çinliler Araplara tomuz etini de yedirecek. Kim bilir çoktan yidirmiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@