14.03.2021, 19:48 35489

İlahi “Tokat”!...

Bu ülkede İslam’ı namaz, oruç gibi birkaç ibadete hapsetmeye çalışan, cenazesinde defin merasiminden başka hayatın hiçbir alanına dini karıştırmak istemeyen bir kitle var olageldi. Hatta bu daraltılmış dini dahi gericilik sayıp, irtica yaygaralarıyla Müslüman ahaliyi horlayan/baskılayan bir seküler/laik kesimin zorbalıklarına şahit olduk/oluyoruz.

Hâlbuki din, hayatın ta kendisi ve her anıdır. Biz öyle bilir ve öyle inanırız. Tüm hayat mücadelemiz, bildiğimiz ve inandığımız şekilde yaşayabilme üzerinedir. Hayatımızın her anına İslam bir çerçeve çizer. Bizim çalışmamızda, dinlenmemizde, yememiz/içmemiz de din üzeredir. Yani ibadettir. Suyu oturarak ve üç nefeste içer, tuvalete sol ayakla girer, ticarette dürüst olur, kâr eder ama faiz almaz, muhtaca sadaka verir, yatmadan önce elimizle yatağın üstünü süpürür, sağ yanımıza kıble istikametine yönümüz gelecek şekilde yatarız. Eğlencemiz dahi ibadettir bizim. Çünkü Resul’ün getirdiği ölçülere riayet ederek eğleniriz. Yani hayatın her anında dini referans alarak yaşarız. Gayretimiz odur.

İmtihan zorlaşıyor

Son zamanlarda Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet BOYNUKALIN hocanın bazı paylaşımları birilerini rahatsız etmeye başladı. Hocanın Anayasa ile ilgili dini referans alarak ortaya koyduğu talep demokratik bir hakkın kullanılması şeklinde değerlendirilebilecek bir mevzu iken, birden birilerinin irtica hastalığı yeniden hortladı. Eşcinsellik sapkınlığını bile bireysel özgürlük kapsamında hoşgörüyle karşılayıp, onların yaşam hakkı diye savunanlar, BOYNUKALIN hocayı linçe kalkıştı. Ardından hocanın “kadın cinayetleri” başlığıyla konuşulan mevzuya İslami referanslarla yaklaşması bazı kesimleri çileden çıkardı.

Bu ülkede seküler/laik, Kemalist kesimin mevzu İslam olduğunda hop oturup hop kalkmalarına alışığız. Bu İslam beldesinde yönümüzü Kabe’den Roma’ya çevirmek için kimlerin ne hokkabazlıklar yaptığını iyi biliriz. ABD Başkanı, seçildiğinde elini İncil’e koyarak yemin ederse irtica olmaz ama bizde halkın oylarıyla seçilmiş Merve KAVAKÇI TBMM’ne başörtülü girdi diye kıyametler kopartılırdı.

Bu sınırlar içerisinde ezanların susturulduğu, Kur’an eğitiminin yasaklandığı, devlet dairelerindeki memura “Selamün Aleyküm” demenin imkânsız hale geldiği dönemleri yaşadı bu millet. O yüzden Ak Parti’nin iktidarıyla nefeslenip, devletin milletle kavgasını bitirecek adımları atması için sabırla bekledi ve Ak Parti’ye destek verdi.

28 Şubat darbesiyle orta kısımları kapatılan İmam Hatip Liseleri tekrar açılsın istedi. Okullardan atılan başörtülü kızlarımız, başörtüleriyle okuyabilsin diye sabırla bekledi. Reisin gücü yetmiyor diye düşünüp sabretti ve daha büyük destekler verdi. Reis de bu beklentileri boşa çıkarmadı ve kademe kademe özgürlük alanlarını genişletti. Açılamaz denen Ayasofya açıldı. Başörtülüler okudu, avukat oldu, milletvekili oldu ama...

Prof. Dr. Mehmet BOYNUKALIN hocanın paylaşımlarına ilk hazımsızlık başörtülülerden geldi.

Aileyi ifsad eden Feminist ideoloji beyninin içine girdikten sonra...

Ailenin reisliğini erkeğe veren ayeti nefsine okuyamadıktan sonra…

Kadınla erkeği birbirlerine veli yapan inanç değerlerinin yerine onları düşmanlaştıran ideolojilerin peşinden koştuktan sonra...

İstanbul sözleşmesi gibi bir ucube ideolojiyi kadın cinayetlerini önleme çikolatasıyla bu millete satmaya hatta dayatmaya çalıştıktan sonra…

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” diye uyduruk bir kavramla dinin tanımladığını alt-üst etmeye odaklı bir metni “hukuk” diye bize dayatmaya kalktıktan sonra…

“Cinsel Eğilim” diye yaradılışının hilafına kendi cinsiyetini değiştirmeyi sapkınlık değil özgürlük diye bu millete dayattıktan sonra…

Ayasofya Baş imamının “dini referans alarak, katı ve sert paylaşımlar yapmasını doğru bulmadığını, herkesin görevini yapması gerektiğini, bu paylaşımların siyasetin üzerinde ağır bir yük oluşturduğunu” söyledikten sonra…

Siyaseti ibadet bilmek yerine “dava” ninnilerini oku ha oku…

Asıl Soru…

Kadın ve kadın cinayetleri değil insanlığın sorunu. İnsan ve insan cinayetleri bir sorunun sonucudur.

Bunu bir cinse indirmek, birilerinin kadınlar üzerinden devşirmeye çalıştığı rant, kimisinin ego savaşı, kimisinin ise bir toplumu yıkma çalışmalarının tezahürü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hangi güç, bir başı örtülü hanımefendiyi bu denli İlahi kanunlara karşı çıkışa zorlamaktadır?

Başı örtülü bir Grup Başkan Vekili olarak kendisiyle gurur duyan, başında ayet taşıyan bir bayanın kafasındaki bu karmaşa nasıl bir tezatlığı bünyesinde barındırmaktadır?

Dini referansların kadınlara katı ve sert davrandığını onlara, tesettür ayetini okudukları Kur’an-ı Kerim mi söylemiştir?

Her fırsatta başörtülü bir Grup Başkan Vekili dahi Milletvekili olmaktan gurur duyduğunu ifade edenlere şöyle seslenmek isterim:

Tesettürünüz bir gelenek ya da öğreti değil, Kur’an ayetidir. İnanç özgürlüğü olarak gördüğünüz kıyafetiniz parti aidiyeti üniforması değil, Müslüman kadın oluşunuzun göstergelerinden biridir. Müslüman bir insan (kadın ya da erkek) olmanın şartı, buluğ çağına erişen ve akli dengesi yerinde olan her kişinin ayetleri sorgusuz sualsiz kabul etmesinden geçer. Nefsi duygularla, bir cinsiyetin üstünlüğünü İslamiyet’e ters bir şekilde müminlere kabul ettiremezsiniz. Açtığınız savaş keza ne erkeklere ne de görüşlerinize katılmayan kadınlaradır. Bu savaş Allah’ın emirlerinedir. Zira buğz, İslamiyet’te insanlara değildir, yapılan hatayadır. Unutmayın ki bizler sizin durduğunuz noktaya buğz halindeyiz.

“Medine Yahudileri Üzerinden Müslümanlara İkaz”

Medine’de yaşayan Yahudi kabileleri Tevrat’ta yasaklanmasına rağmen, dünyalık menfaatleri icabı diğer bazı Yahudi kabileleriyle savaşırlar, din kardeşlerini öldürürler, bir kısmını esir alırlar ve fidye karşılığında satarak yurtlarından ederlerdi. Fidye karşılığında satmalarını da kitaplarından delillendirirlerdi yüzsüzce… Medine’de bulunan putperest Evs ve Hazrec kabileleriyle menfaatleri için ittifak kurarlardı. Evs ve Hazrec kabileleri birbirleriyle hasımdı. Bazı Yahudi kabileleri Evs’le bazıları Hazrec’le ittifak halindeydi. Allah (cc), yasak olmasına rağmen menfaat icabı birbirini öldüren ama menfaatleri gereği fidye ile kardeşlerini satmayı kitaplarının helal kıldığını öne süren bu kavimlere bu ayetle adeta tokat atar. “Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz?” diyerek… (Bakara 85)

Ayetlerin nüzul sebebi her ne kadar Yahudiler gibi görünse de muhatap Müslümanlardır. Yahudilerin düştüğü bu vahim hataya düşmememiz için bizleri uyarır. Ayetin sonu da çok çarpıcıdır. “İçinizden bu şekilde davranan birinin dünya hayatındaki cezası REZİL RÜSVA olmaktır.” Devamındaki ayetteki uyarı ise çok ağırdır. “İşte onlar, ahirete karşılık dünya hayatını satın alan kimselerdir. Bu yüzden ne azapları hafifletilecek ne de kendilerine yardım edilecektir.” (Bakara 86)

Ayrıca Sultan II. Abdulhamit Han Fen ilimlerini öğrenmeleri için Avrupa’ya öğrenciler göndermişti. Onlar edebiyatçı oldular. Ülkenin güçlenmesine katkı beklentisiyle yurt dışına gönderilenler JÖN TÜRKLER diye Batı hayranı bir nesli oluşturdular ve Osmanlı devletini yıktılar.

Sonuç olarak,

Bütün gayreti, hayatının her anını dini referans alarak yaşamak olan bir Müslümanın tabi ki ticareti de siyaseti de ibadettir. Bu din, tahrif olmuş diğer dinlerin düşürüldüğü duruma asla düşürülemeyecektir. Ahir zaman peygamberinin getirdiği fıkıh/hukuk kıyamete kadar kaim olacaktır. Birileri ağızlarıyla söndüreceğini sansada, bu ışık kıyamete kadar insanların yolunu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu dünyada Müslüman dikenli yolda yürür ancak bir Müslüman diğer Müslümanların yollarına diken koymaz, diken koyanlarla da iş birliği içinde olmaz.

Biz; “kızlarımız başörtüleriyle okusun, bu dini hayatının her anına referans yaparak bütün insanlığa hakkı ve adaleti taşısın” demiştik amma belli ki bir yerlerde yanlış yapmışız.

Dini referanslar size katı ve sert geliyorsa, fıtrata karşı olmak nefse hoş geliyorsa buyurun devam edin.

Öğrendiğiniz başörtüsü ile ilgili olan (Ahzab 33), (Nur 24, 31, 60) ayetlerini dikkate almanızı takdir ediyor, (Nisa 4, 19) ayetlerini ve Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) kadınlarla ilgili onlarca Hadis-i Şerif’ini de size tekrar hatırlatma ihtiyacı hissediyorum.

Zira, Şuur; “başörtüsünü” ne için taktığınızın adına denir de,

Aksi hal, ilahi “Tokat” gibi çarpar Tokat Milletvekili’nin yüzüne.

Ey Rabbimiz!

Hatamızı anlayacak şuur, düzeltecek güç ve imkân ver.

AMİN…

Yorumlar (24)
Hüseyin Byrktr 1 yıl önce
Yine bir Müslümanın kalbiyle onaylayacak cümleleri,
Müslümanlık anıtına gizlenmiş kişileri ürkütecek cümleler birakmıssın zamana.
Kalemine ve yüreğine sağlık "Elif" hanım.
OFLU HOCA 1 yıl önce
AĞIZINA YÜREĞİNE SAĞLIK BACIM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN
ali 1 yıl önce
Milyonlarca muslumanin dusuncelerine tercuman olmussunuz. Biz, bizden olduklarini soyleyenlerin karsi tarafa sirinlik yapmak icin bizim inaclarimizi her seferinde ayaklar altina almasindan biktik artik. bizi imansizlarin saldirilari degil, kendi safimizdaki korkaklar yoruyor. Allah c.c hidayetten ayirmasin. kaleminize, kelaminiza sağlık.
MEMOLİ 1 yıl önce
MaşAllah,ne güzel cümleler, anlatım ve İslami şuur.Allah razı olsun kardeşim.
İ Ibrahim Altunyaldiz 1 yıl önce
Selamunaleykum Elif Coşkun hanım kızım teşekkürler eline ve diline sağlık Rabbim sizlere sağlık sıhhat afiyet versin yeni yetiştiren anne Baba dan Hocalardan Allah cc razı olsun .Ibrahim Altunyaldiz Hoca AVUSTURYA
Ahmet selim 1 yıl önce
MaasAllah ne guzel bir tespit ve uyarici bir yazi olmus. Siz ve sizler gibi hakki her daim soyleyen kullari cogaltsin rabbim
Ferdici 1 yıl önce
Cok naif anlatmis hanim kardesimiz . Ozet olarak ne erkegin dedigi ne kadinin dedigi . Allah in emirleri uygulansin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@