CHP’li vekilin Meclis’te Kur’an hazımsızlığı!

CHP’li vekil Kani Beko, Meclis’in kütüphanesinde Kur’an-ı Kerim bulunmasına ve burada okunmasına karşı çıkarak, “Dini işlerle ilgili mekanların yeri Meclis değildir… Böyle davranışlar İslami inançlara zarar vermektedir.” dedi.

Genel 23.08.2021, 19:05
CHP’li vekilin Meclis’te Kur’an hazımsızlığı!

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde TBMM binasını hedef alması sonrası, binanın bazı yerlerinde mimari açıdan değişiklik yapıldı.

Bu değişikliklerden biri de Meclis’in kütüphanesinde Kur’an-ı Kerim okuma yeri, dini sohbetler ve Diyanet İşleri’nin kitaplarının sergileneceği alanların yapılması oldu.

Meclis’te Kur’an-ı Kerim okunmasına ise CHP’li vekil Kani Beko’dan çok sert tepki geldi.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Meclis’in Kur’an-ı Kerim okunma ve dini sohbetler yapılma yeri olmadığını belirterek, atılan bu adımdan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Gazeteci Cengiz Aledemir’e konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP’li Beko, şu ifadeleri kullandı;

“Bunun yeri Meclis değil”

“Dini işlerle ilgili mekanların yeri Meclis değildir. Eğer insanlar dini ihtiyaçlarını gidermek istiyorlarsa Meclis’e çok yakın bir mesafede olan, Kocatepe Camii’nin altında yer alan Kur’an okuma ve dinlenme salonlarının bulunduğu Diyanet İşleri’ne bağlı büyük bir mekana dikkat çekmek isterim. Dini inançları yapmanın yeri ayrıdır siyasetin ayrı. Böyle davranışlar İslami inançlara zarar vermektedir.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü

Günün önemli haber ve videoları WhatsApp kutunuzda! Telefon numaranızı yazın, hemen abone olun...

Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 29 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@